Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tanečník

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tanečník
 
Autor: Jeffery Deaver
Název díla: Tanečník
Datum vložení: 18.3.2009
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Persey Carneyová a její vnuk Ed vlastní leteckou společnost, která se s obtížemi drží nad vodou. Oba mají svědčit v případu Hansen (kradené zbraně). Jednoho dne vybuchne Edovo letadlo a on i s dalším pilotem, který letěl místo nemocné Persey zahyne. Podezřelý je Hansen, ale kdo se odváží prásknout multimilionáře. Vše nasvědčuje tomu, že si najal vraha na zabití svědků. S prosbou o pomoc se detektiv Sellitto obrací na Lincolna Rhyma. Ten byl jako policista težce raněn, při výbuch nálože a je trvale ochrnutý a upoutaný na lůžko.
Je plně odkázán na pomoc ošetřovatelů. Spolu s kolegyní Amelií Sachsovou se případu ujímají. Sachsová pod vedením Rhyma sbírá důkazy z místa činu k dalšímu vyšetřování.
Všechny indicie ukazují na Tanečníka, ale jeho identita je neznámá.
Kriminalisté se snaží umístit Persey do bezpečí, aleona trvá na opravě letadla s tím, že musí dodat další dodávku, jinak zkrachuje. Na letišti dojde k přestřelce a je zabit jeden z kriminalistů. Persey s dalším bývalým pilotem letadlo opraví.
Po sérii vražd je podezřelým Stehen Vall. Muž, který v 15 ti letech uvázal otčíma ke stromu a nechal červy, aby ho sežrali.
Rhyme se snaží zjistit něco o pachateli bez veškerých morálních zábran. Sachsová má povolení střílet první a bez vyzvání. Rytme má laboratoř i s technikou.
Kriminalisté chtějí znova převézt Persey i s druhým pilotem, ale vrah má někde v centrále odposlech a o bezpečném místě již ví všechno.
Snadno se tam dostane z vedlejšího domu. Tam jej ale přepade bezdomovec s nabitou zbraní.
Toho lehce přemůže. Po přestřelce zabije dalšího policistu a nekonečnu bezdomovec Joddi pomáhá utéct.
Persey odléta i s dalším pilotem,ale přes veškerá bezpečnostní opatření je v letadle bomba, která když letadlo klesne pod určitou výšku, vybuchne. Jim se ale zázrakem podaří přistát. Svědci jsou znovu převezeni. Mezitím je nalezeno mrtvé tělo. Vrahem je označen Ital, ne tanečník. Se svědky jede Sachsová a Bell. Nikdo kromě Joddiho netuší, že mají lišku v kurníku. Joddie je tanečník a řádí dál. Po odstranění všech agentů chce zabít i Persey. Rhyme to zjistí a snaží se Sachsovou varovat. Té se podaří zachránit Persey a utíkají oknem. Vrah je pronásleduje a využívá lsti.
Sachsová poučená Rytmem se snaží vžít do role vraha. Lest prohlédne a použije jí proti vrahovi. Mezitím je Hansen shledán nevinným.
Vrah u výslechu neřekne kdo jej najal a má být obviněn Rytme. Ten však z kousku vlákna, které našli v hangáru, identifikuje Rona Tabbota-druhéhopilota. Zjistí, že společnost prosperovala dobře, ale on ji vysával. Najal si Joddieo a ten práci převedl na kalla. Pod tíhou důkazů se Tabbot snaží uprchnout, ale je zastřelen.

Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info