Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dobrodružství jednoho dne

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Dobrodružství jednoho dne
 
Autor: Alexej Tolstoj
Název díla: Dobrodružství jednoho dne
Datum vložení: 31.3.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tato povídka vypráví příběh dvou bratrů Nikity a Míti.

Nikita byl starší a velice rád četl dobrodružné knížky. Jeho mladší bratr si zase rád hrál s krabičkami od zápalek a kreslil. Byli oba velice živí.

Jednoho dne se rozhodli, že podniknou dobrodružnou plavbu lodí. Po řece Ždánovce. Sbalili si jídlo, deku, vyrobené zbraně, mléko a začali prožívat dobrodružství. Představovali si, jak bojují při plavbě s divochy a divou zvěří. Na loď si vzali psa, kterému říkali Cikán. Svou dobrodružnou plavbu zakončili nechtěným pádem z loďky. Zachránili je pionýři z nedalekého tábora. Vzali je k sobě do tábora, tam se usušili a snědli pečené brambory a pak spěchali domů, aby byli doma dřív než se rodiče vrátí z práce. U večeře jim pak vyprávěli svá dobrodružství, ale nikdo jim nevěřil. Tak se rozhodli, že Nikkita o tom napíše knížku a Míša namaluje obrázky. A to už jim uvěří všichni.Hodnocení: (hodnotilo 35 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info