Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Temný elf II. - Vyhnanství

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Temný elf II. - Vyhnanství
 
Autor: Salvatore Robert Anthony
Název díla: Temný elf II. - Vyhnanství
Datum vložení: 20.4.2009
Referát vložil: Sexygirllsss

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Temný elf II. - Vyhnanství (Legenda o Drizztovi)
- Legenda o Drizztovi II.

Začal žít v prázdných tunelech a život se najednou stal snazší, ale zároveň také obtížnější. Získal dovednosti a zkušenosti potřebné k přežití. Dokázal porazit skoro každého tvora, který vstoupil na jeho území, a před stvořeními, která porazit nedokázal, se mohl snadno schovat nebo utéct. Ale netrvalo dlouho a odhalil nepřítele, před nímž nemohl utéct, kterého nemohl porazit. Pronásledoval ho, kamkoli šel - čím dál utíkal, tím víc na něj doléhal. Jeho nepřítelem byla samota, nekonečné ticho chodeb...

Druhá kniha ze ságy Legend o Drizztovi s názvem Vyhnanství opět popisuje život temného elfa v Temných říších pod zemí.

V minulém díle odešel Drizzt z města temných elfů, Menzoberranzanu, znechucen jejich zvyky. Nyní vše začíná od začátku. Drizzt žije sám s magickým panterem Guenhwyvar, kterého ukradl v podobě onyxové sošky kouzelníku Masojovi Hun'ett.
Drow se v Temných říších stává neporazitelným bojovníkem. Pár ranami zdolá baziliška se staženou kápí do očí. Ale uléhá na něj samota. Téměř nemluví a proto ztrácí tuto schopnost.
Kniha popisuje i plány jeho Matrony matky Zlovůle Do'Urden, jež prahne po Drizztově smrti, aby potěšila Pavoučí královnu drowů, Lloth. Matrona pošle do podzemních tunelů dvě své děti s vojáky, aby Drizzta zabili. Drizzt, ze kterého se stává lovec, však sourozence zažene opět do města
.
Svými toulkami tunely narazí Drizzt na skupinku svirfnebli - hlubinných gnómů, kteří v této oblasti těží kovy. Jak rád by chtěl drow opět žít ve společnosti, mluvit s ostatními, bavit se. Ale lovec, jenž se v Drizztovi usazuje, vše odsoudí a drow žije stále sám.
Matrona matka Do'Urden je výkonem
svých dětí nespokojena. Touží poctít Lloth a
musí zabít svého syna Drizzta, kacíře, který drowí náboženství odmítl. Poprosí služebnou Lloth, yochlol, o mocný dar Zin-carlu - oživení mrtvoly. S tou by mohla Drizzta snadno dostat.
Drow podlehne svému chtíči a objeví se u brány svirfneblijského města Třpytivého Skaliště. Zmatení strážní odvlečou temného elfa do vězení, kde zvažují, co s ním. Všichni drowové byli zlí, ale Drizzt byl jejich pravý opak. Když gnómský král Šniktik rozhodne o setnutí Drizztovy hlavy, vzpomene si drow na okamžik, kdy zachránil svirfneblijského kopače Belwara Svárlivce. Belwar je jeho jedinou šancí. Ten také potvrdí, že se Drizztovi dá plně věřit, a tak je drow svěřen do péče Belwara s mitrilovýma rukama do chvíle, kdy se kolem Skaliště začne potloukat Zin-carla. Zlovůle oživila otce Drizzta Zaknafeina, ke kterému měl kdysi drow velmi silné pouto. Kvůli ohrožení svirfnebli je nucen Šniktik Drizzta vyhostit z města. Ale věrný přítel Belwar jde s ním, za což je Drizzt rád - pomůže mu, aby se nevracela jeho temnější část, lovec.
Přátelé cestují
na západ, co nejdále od Menzoberranzanu a nestvůry, která je jim v patách.
Cestou potkají lidského kouzelníka, jenž je zažene zpět. Založí tábor nedaleko tábořiště člověka, když Belwar vycítí něčí přítomnost. Drizzt, jakožto zkušený válečník, jde na hlídku a ve střetu mezi drowem a hákovcem zjistí, že hákovec, velká příšera se zobákem, umí mluvit drowsky. Jak se později dozví, jedná se o pecha proměněného lidským kouzelníkem v netvora. Další den se vydají kouzelníka vyhledat, aby jejich příteli Klapokovi vrátil identitu. Ale kouzelník je pryč. Zanedlouho naleznou jeho pevnost, adamantinovou věž. Kouzelníka "omylem" zabijí a Klapok je bez šance.
Na další cestě narazí na česače myslí, kteří přátele zotročí. Už nemají žádnou šanci, než když Guenhwyvar přiběhne z Astrální sféry a zničí boha česačů - hlavní mozek
. Skupina uteče, ale před branou pevnosti narazí Drizzt na nemrtvého Zaknafeina. Když Drizzt upadne, vykouzlí pešským kouzlem Klapok stěnu a oddělí je. A utíkají dál.
Pak se strhne konečný boj. Zaknafein všechny dohoní, zabije Klapoka, ale mrtvola začíná vzpomínat na svého syna. Slituje se a místo, aby Drizzta zabil, skočí do žíravinového rybníčku.
Zlovůle je rozzuřená, zklamala Lloth. Proto na ně začne útočit rod Baenre a ctižádostivá dcera vlastní matku zabije, aby se dostala na trůn. Ale rod podlehne Baenreovým vojákům a je vyhlazen.
Belwar s Drizztem se vrátí do Třpytivého Skaliště, ale tam ho král Šniktik nechce. Proto Drizzt začíná výpravu na povrch...

Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info