Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kulička

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kulička
 
Název díla: Kulička
Datum vložení: 20.4.2009
Referát vložil: Iviseek

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní postavy:
- pan a paní Loiseauovi – majitelé obchodu s vínem
- pan Carré-Lamadon se svou chotí – majitel prádelen a člen městské rady
- hrabě Hubert e Bréville s chotí
- dvě jeptišky
- „demokrat“ Cornudet – známý ve všech hospodách
- Alžběta Roussetová „Kulička“ – prostitutka

Obsah díla
Město Rouen je zasypané těžkým bílým sněhem. Je půl páté ráno. Na dvoře Normandského hotelu se sešli naši cestující, kteří se v dostavníku chtějí dostat pryč z místa, které je pod nadvládou Prušáků.
Deset cestujících nasedlo do dostavníku, kterým se dostanou do dostavníku, kterým se dostanou do Diepu a odtud lodí do Havru.
Kvůli padajícímu sněhu se cesta, oproti původním plánům, protáhla a cestující začali mít hlad. Když Kulička vytáhla košík se svým jídlem, všichni její nabídku, podělit se o jídlo, ihned přijali.
Dojeli do Totes, kde se rozhodli přenocovat. Kuličku se nechal zavolat německý oficír. Když se vrátila zpět mezi spolucestující, byla celá rozhněvaná. Prý se s ní chce ten Prušák vyspat. to ale neudělá, je přece vlastenka. Oficír byl ale nekompromisní. Když se ráno cestující chystali vydat zpět na cestu, bylo jim to zakázáno. Prý až důstojník dostane co chce, můžou odjet. Spolucestující nejdříve Kuličku litovali, ale když se odjezd o týden protáhla, začali být nespokojení. Nakonec se Kulička rozhodla splnit oficírovo přání a následující den se odjíždí. V dostavníku Kuličkou všichni opovrhují. Kulička pláče.

Kulička
Zná své hodnoty a nedá se hned tak někým ovlivnit. Přátelská, milá, vlastenka. Pro dobrou věc ostatních je ochotna se obětovat.

Životopis spisovatele: Henri René Albert Guy de Maupassant
Hodnocení: (hodnotilo 25 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info