Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Artemis Fowl

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Artemis Fowl
 
Autor: Eoin Colfer
Název díla: Artemis Fowl
Datum vložení: 28.4.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní postavy: Artemis Fowl-je geniální zločinec, nemá rád sluníčko, je bohatý, nemá kamarády, je úsečný

Myrta Krátká- je elfka, trochu neposlušná v práci, jediná policajtka v LEPREKO, odvážná, hodná a drzá

Vedlejší postavy: Buttler- Artemisuv bodygard, sluha a přítel v jednom

Jůlie- Buttlerova šestnáctiletá sestra, trochu potrhlejší

Maminka-Artemisova matka je těžce nemocná

Velitel Břízný-Myrty uvztekaný velitel

Klusák-kentaur, génius v počítačích

Sláma-permoník a zloděj

Knížka se odehrává v Irsku ve dvacátém prvním století.Stručně děj: Artemisova rodina ztratila dost velkou část bohactví. A protože Fowlové se odjakživa zabývali lupičstvým, rotzhodne se mladý teprve dvanáctiletý pan Fowl navrátit rodině bohactví. Zjistí, že pod zemí žije dosud neobjevená civilizace skřítků, elfů, permoníků, skřetů, trolů, šotků a kentaurů. A také přišel na to, že vlastní spoustu zlata. A Artemise už nemohlo nic zastavit.
Unesl Myrtu Krátkou, kapitánku LEPREKA, zrovna když si byla doplnit svou energii aby mohla kouzlit. Nestihla to, Buttler jí omráčil a když se probudila tak byla v pečlivě připravené místnosti, určené právě jí.
Artemis navázal spojení z Břízným, Myrtiným šéfem a požadoval od nich za ní výkupné. Jenže skřítkové se jen tak nevzdávají a velitel Břízný už vůbec ne. Obklíčili tedy Artemisův rozložitý dům a snažili se nějak dostat dovnitř, jenže to nejde když vchod střeží Buttler. A tak nakonec přijali nabídku vyjednávání. Nedozvěděli se tam nic nového, jen to jakou částku po nich Artemis chce a že se nikdy nevzdá.
Břízný vymyslel plán. Vyšle do domu zloděje Slámu, který se umí nenápadně vloupávat a ten musí zjistit kde je kapitánka a jak to že toho o nich Artemis vlastně tolik ví. Sláma přijme jen pod podmínkou, že bude propuštěn na svobodu.
Sláma zjistil, že má jejich velice vzácnou knihu, kterou si přeložil do Angličtiny. A cestou zpátky Sláma pomocí lsti uteče.
Nakonec převede velení skřítků někdo úplně jiný a ten vpustí do Artemisova baráku trola. S trolem se utká Buttler, který by přitom málem zemřel, kdyby mu nepomohla Myrta. Ta se totiž dostala z místnosti a provedla konečně ten rituál na kouzlení. Díky tomu pomůže náhodou i nenáhodou Buttlerovi, protože jeho vážně smrtelné zranění vyléčí.
Ještě to ale nekončí. Artemis ví, že skřítkové zastavili čas aby stihli kapitánku zachránit do tmy. A pokusí se o jeden plán. Ten naštěstí vyjde a tak na ně nezapůsobí bomba, kterou ten špatný velitel použije. Nakonec budou muset zlato Artemisovi prostě dát.
Ale dají mu jen polovinu, protože je poprosí aby mu vyléčili jeho nemocnou maminku.

Hodnocení: (hodnotilo 77 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info