Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Můj muž král Karel IV.

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Můj muž král Karel IV.
 
Autor: Vladimír Přibský
Název díla: Můj muž král Karel IV.
Datum vložení: 2.11.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní myšlenka: Hlavní myšlenkou je příběh z části života 3. manželky římského císaře a českého krále Karla IV., Anny Svídnické. Příběh se odehrává během Karlovi korunovace na římského císaře 2 roky po svatbě. Celá kniha je psána formou smyšleného deníku tehdy šestnáctileté Anny, dcera svídnického vévody, která si vzala, samozřejmě že ne z lásky či vlastní vůle o 23 let staršího Karla.

Na začátku knihy je Anna „třeštidlo“, Karla viděla jen pár minut na obřadu, takže ho vlastně nezná. Žije se svojí drůžinou nejdříve u své tety v x a pak se na Karlovo přání stěhuje do Prahy. Zde je nespokojená, obzvláště pak s kuchyní a služebnictvem.

Hlavní hrdinka: Hlavní hrdinkou je Anna Svídnická, 3 žena Karla IV. Anna je na dnešní dobu zvláštní holka, má za muže římského krále, a později římského císaře. Je velmi zajímavé jak se časem mění ono i její vztah ke Karlovi.

Vlastní názor: Tato knížka se mi velice líbila, protože je o mé oblíbené historické postavě – Karlu IV. Navíc je psána čtivou a pro čtenáře velmi zábavnou formou. Postavy se chovají přirozeně a člověk má možnost je pochopit a lépe se do nich vcítit. Obzvlášť zábavné mi přišlo, jak autor poličtil Karla IV. Nikdo neříká že se to přesně tak událo, ale protože se příběh opírá o některá dějepisná fakta, je i ukázkou tehdejšího způsobu životu.Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info