Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Přípravka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Přípravka
 
Autor: Curtis Sittenfeldová
Název díla: Přípravka
Datum vložení: 7.11.2009
Referát vložil: kubejda

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní hrdinkou tohoto příběhu je l4 letá Lee Froirová, která získala stipendium na prestižní internátní škole AULT v Raymondu.
Nastoupila s nadšením, že tu může studovat, protože se říkalo, že na této škole již nestudují pouze synové bohatých rodin, ale i dívky a studenti různých barev pleti.Během studia zjistila, že je to klášterní škola, scházející se v kapli, že se chodí každou neděli na modlitby a že učitelé se věnují více studentům z bohatých rodin. Tyto rozdíly byly vidět ve vybavených pokojích a různých doplncích. Přesto se na škole sportovalo, konaly se večírky, vydávaly se noviny, kde pod čarou jsou zveřejňovány drby o jednotlivcích, předváděly
se scénky. Např. scénka z Chaloupky strýčka Toma, kdy scénka studentů Darden, Aspeth a Dede vyzněla tak, že učitelka slečna Marayová je nazvala rasisty, s tím, že strýček Tom tam vystupoval jako pasák a tetičky jako prostitutky. Jednou dostali za úkol napsat Píseň o sobě. Lee napsala modlitbu ve veřejných školách, což se zase učitelce Marayové nelíbilo a nazvala ji NICKOU.
Přihodilo se také to, že se Sin-Jun jednoho dne otrávila práškama a byla odvezena do nemocnice a poté, co ji Lee navštívila v nemocnici setkala se tam také s Clarou a zjistila, že jsou lesbičky.
Seznámila se s mnoha přáteli, např. kuchařem Dave Bardo, kterému říkali Solvina, dále se studentem z I. ročníku Aubereym, který ji doučoval matematiku a se stdudentem Grosem Sugarmanem kterého poznala na jednom výletě do Bostnu, kde si nechala propíchnout uši a v čekárně omdlela a v tu chvíli ji pomohl a potom se do něho zamilovala a po dobu studií spolu chodili, ale na konci studií se rozešli.
Na škole se také konaly rodičovské víkendy, kde se nepohodla s otcem, který se hrubě a hulvátsky choval ke studentům a i k jejich rodičů, proto nečekaně odjeli.

Jednou učitel Byden žádal Lee, aby udělala rozhovor s reportérkou novin NEW YORK TIMES a upozornil ji na to, zda ví, jak má odpovídat na otázky. Ona se ale rozpovídala a nakonec
řekla, jak to opravdu na škole chodí, jak se cítí jako outsederka, protože brala stipendium,a to berou jen studenti z chudých rodin. Nakonec si za toto vystoupení vydobyla své místo, když skončila na této škole, chtěla studovat na univerzitě v BROWNU, ale nebyla přijata.
Nakonec byla přijata na MOUNT HOLYOKE na Michiganské iniverzitě.Hodnocení: (hodnotilo 17 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info