Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hitlerova dcera

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hitlerova dcera
 
Autor: Jackie Frevchová
Název díla: Hitlerova dcera
Datum vložení: 5.2.2010
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
hl.postavy: Heidi-poslušná vychovaná hodná
Mark-naslouchavý, zvědavý
Fraulein Gelberová-hodná, obětavá
námět: Hitler krije svou ošklivou dceru
za 2.sv.války, v německu, anglii
hl. myšlenka:děti nemusí být jako rodiče, krutá 2.sv.válka

děj:Čtyři děti jezdí každý den do školy autobudem. Vždycky když čekají na autobus , vypráví Anna nějaký příměh. Začala vyprávět o Hitlerově dceři. Jmenovala se heidi bydlela ve velikém domě, měla chůvu Fraulein Gelberovou a Dufiho, to byl hitler ale ona mu říkala Duffi.On s nimi nebydlel a moc často ji také nenavštěvoval. Nikdo se i heidi nesměl dozvědět, protože měla velké mateřské znaménko na tváři a jednu nohu kratší. On uznával jen krásné děti s modrýma očima, světlými vlasy a vysokým tělem. Jednoho dne se museli přestěhovat do jiného domu kde měli hospodyni Frau Leibovou.Byla to taková ukecaná drbna, která musí udat každý klep.Helidi ji často pomáhala,ale Frau Leibová nevěděla že je to Hitlerova dcera, proto si občas nedávala pozor na pusu a heidi pak vrtalo hlavou něco, co vůbec nesměla vědět. Později museli utéct před vojáky do brerlína, do úkritu pod zemí. Frau Leibová od tud utekla hledat svou rodinu a heidi od tud také později musela odejít. Jeden voják jí odvedl na nádraží, nevěděla proč. Nešťastnou náhodou tomu vojákovi utrhla raketa ruku. Teď už se Heidi musela spoléhat jen na sebe, nakonec zahlédla prchající ženu s díťětem a tak se k nim přidala. Nakonec všichni tři přežili,Heidi prohlásili za dceru a všichni odjeli do austrálie.Tam vystudovala doktorku, vzala si doktora a měli spolu děti. Nikomu nikdy neřeka že je Hitlerova dcera, až jednou, když umírala, tak to všechno pověděla své vnučce, ale jako příběh.

Hodnocení: (hodnotilo 89 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info