Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Malá baletka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Malá baletka
 
Autor: Jean Ure
Název díla: Malá baletka
Datum vložení: 4.4.2010
Referát vložil: adule

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Nakladatelství: BB/art
Rok vydání: 2007

Obsah: Becky Bananas je jedenáctiletá dívka. Má malého čtyřletého bratra, maminka - herečka a oblíbeného strýčka Eddyho. Becky až neuvěřitelně touží po životě, má spousta snů. Chce se stát světově uznávanou baletkou a alespoň jednou si zatančit v Labutím jezeře. Touží navštívit Říši divů se svými kamarádkami Zoe a Sárou, dožít se dvanácti let a poznat svého otce. Dostat první pusu a možná i něco víc. Ráda by měla hodného manžela a s ním několik dětí. Ale nejvíc by chtěla účinkovat v talkshow "To je můj život", kam by si mohla pozvat všechny lidi, které má ráda, poděkovat jim a říct, že vše bude dobré. Ale nebude, Becky to ví. Největší její problém je leukémie (rakovina krve). Má její velmi ojedinělý druh tzv. AML. To nic ale nemění na tom, že se bude muset léčit. Do nemocnice jde ihned, podstoupí chemoterapii a pozná svou nejlepší kamarádku Zoe. Ta je stejně nemocná jako Becky, ale má jiný, častější druh leukémie, tzv. ALL. Becky celou léčbu nese dost těžko, ale se Zoe si se vším navzájem pomáhají. Obě si až do poslední chvíle myslí, že ani jedna z nich neumře. Opak je ale pravdou. Obě dívky jsou už z nemocnice propuštěny a zdá se, že nad nemocí zvítězily, alespoň prozatím. Nicméně zdravotní stav Becky se začal prudce zhoršovat a ona musí opět do nemocnice. Už přestává doufat, že se stane nějaký zázrak, už tuší, co přijde. Kamarádky jí chodí pozdravovat každý den. Maminka s bráškou jí navštěvují a dodávají jí chuť do života, i když to nesou velice těžko. Strýc Eddy, přijíždí předčasně z angažmá v Africe. Becky vzpomíná na svůj celý dosavadní život. Myslí na babičku, již měla tak ráda a doufá, že se s ní v nebi opět potká. Jedině kvůli babičce chce umřít. Zpytuje své svědomí, protože si myslí, že se bráškovi dostatečně nevěnovala. Becky Bananas, zemřela dva měsíce před svými dvanáctými narozeninami. Nesplnilo se jí ani jedno přáví. Možná jen jedno, setkala se se svoji babičkou.

Vlastní názor: Tato kniha je velice zajímavá, sice konec je velice smutný, ale průběh to má pěkný.

Hodnocení: (hodnotilo 89 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info