Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

princ kaspian

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > princ kaspian
 
Název díla: princ kaspian
Datum vložení: 4.4.2010

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Princ Kaspian, byl synovec krále Narnie Miráze, který neměl potomky. Kaspian měl velice rád příběhy o staré Narnii, kde zvířata mluví a stromy a voda, mají své duchy. To se ovšem nelíbilo jeho strýci, a vyhnal chůvu, která mu je vyprávěla.
Místo ní přišel učitel. Byl to poloviční trpaslík a potají Kaspianovi také vyprávěl o staré Narnii. Jednoho dne, byl Kaspian nucen utéct - Mirázovi se narodil syn a Kaspiana, již k ničemu nepotřeboval.
Na útěku potkal dva trpaslíky a jezevce, kteří ho nazývali pravým králem Narnie. Ti ho také seznámili s ostatními, kteří zbyli. Založili odboj proti Mirázovi. Přidal se k nim i Kaspianův učitel, který je přišel varovat - Miráz se o nich dozvěděl a vytáhl s vojskem proti nim. Kaspian a jeho přívrženci, byli nuceni se stáhnout do Aslanovy hory - kopec navršený nad Kamenným stolem. Tam zatroubili na Zuzanin kouzelný roh.
Petr, Zuzana, Edmund a Lucie, byli kouzlem vtáhnuti do nějakého světa. Později poznali, že jsou v Narnii na Cair Paravelu, kde kdysi vládli. Ovšem na Zemi uběhl rok, a v Narnii stovky let. Na ostrově Cair Paravelu, se setkali s trpaslíkem Dýnilem, který jim popsal, co se nyní děje v Narnii. Vymysleli plán, a vydali se na cestu.
U koryta řeky, zahlédla Lucie Aslana, který je vedl opačným směrem. Ostatní jí nevěřili, a ona šla s nimi. Málem je to stálo život. V noci Lucie, opět viděla Aslana a ostatní donutila aby šli s ní. Aslan je vedl, ale nikdo mimo Lucie ho neviděl, až postupem času. Aslan je dovedl k hoře a Dýnil, Petr a Edmund vešli dovnitř. Tam zabili čarodějnici a vlkodlaka, kteří chtěli oživit Jadis. Petr vyzval Miráze na souboj. Ten neochotně přijal. Byl ovšem zrazen a v souboji, vlastními lidmi zabit.
Vypukla bitva a na pomoc přišel Aslan se stromy - těch se Telmerští (Mirázovi muži) děsili stejně jako vody. Vzdali se, když je k ní zahnali.
Kapian, byl korunován na krále Narnie, a Narniané se rozdělili na dva tábory – mladší, kteří slýchali stejně jako Kaspian příběhy staré Narnie a nevadil jim její návrat, a starší, kteří si to nedokázali představit. Ti byli posláni na Zemi na jeden opuštěný ostrov, odkud původně přišli. S nimi odešli z Narnie i Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka. Petrovi a Zuzaně Aslan řekl, že se již do Narnie nevrátí. Objevili se opět na nádraží, odkud byli povoláni.Hodnocení: (hodnotilo 34 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info