Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Román pro dívky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Román pro dívky
 
Autor: Petra Vaisová
Název díla: Román pro dívky
Datum vložení: 15.4.2010
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha vypráví o partě přátel a kamarádů, o jejich láskách a zklamání, o pronikání složitého, ne vždy přátelského světa v době dospívání.
Děj se odehrává v obyčejné vesnici, kde se zdánlivě nic mimořádného neděje. Ale každý z party sedmáků, hrdinů příběhu, se potýká s velkými osobními starostmi.
Vendulu trápí výčitky svědomí, že svou nepozorností přispěla ke zranění mladší sestry. Radek, kterého se zřekli rodiče hned po narození, trpí nedostatkem rodinného zázemí. Maruška žije v rodině, kterou dusí despotický otec. Zodpovědná Krista je zneužívána sobeckou matkou. Tobiáš, který se do vsi přistěhoval z Brna, se z pozice ´´grázlíka´´ z města dívá svrchu na nové prostředí a těžko se mu přizpůsobuje. David, mimořádně nadaný matematik, se po rozvodu rodičů obtížně vyrovnává se ztrátou pravidelného kontaktu s otcem. Mimo partu ale stojí Irena, ale i ona v sobě nosí bolest a zklamání, jenže, proč by někdo věřil snad nejbohatší z vesnice? Ta má všude blaho, všeho dost, jenže oni to nedokážou pochopit.
Zdánlivě nesourodá parta kamarádů drží za všech okolností při sobě. Parta je jejich útočiště a přístav, kam se lze uchýlit před nespravedlností světa.
Knížku bych doporučila těm, kteří si myslí, že svět už nespravedlnější být nemůže.

Hodnocení: (hodnotilo 16 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info