Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Moc Hodný Obr

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Moc Hodný Obr
 
Autor: Roald Dahl
Název díla: Moc Hodný Obr
Datum vložení: 9.7.2010
Referát vložil: Lucka777

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Moc Hodný Obr je pohádka od britského spisovatele Roalda Dahla. V roce 1989 byl podle ní vytvořen animovaný film The BFG.Pohádka vypráví o dívce jménem Sofie, která jedné noci, když nemůže spát, vyhlédne z okna a uvidí obra, který fouká něco do oken domů v ulici. Obr si Sofie všimne a unese ji do Obří země, jeho domova.

Naštěstí pro Sofii ji unesl MHO (Moc Hodný Obr), který jako jediný z obrů nejí lidi. Místo toho se živí odpornou zeleninou fňokurkou. Po večerech běhá do různých měst a pomocí foukačky vypadající jako trumpeta fouká dětem do pokoje sny.

Sofie se s MHO skamarádí a začnou vymýšlet způsob, jak se zbavit lidožravých obrů, kteří každý večer běhají po světě a žerou lidi. Nakonec se rozhodnou požádat o pomoc anglickou královnu. Nepozorovaně se dostanou do Buckinghamského paláce a MHO foukne královně sen. V něm se jí zdá o lidožravých obrech a na konci o holčičce, která sedí na parapetu v jejím pokoji. Když se probudí, uvidí na parapetu Sofii, a nakonec uvěří tomu, co se jí zdálo. Povolá velitele armády, kteří se vrtulníky vydají do Obří země. Tam obry, kteří zrovna spí, svážou, přivážou pod vrtulníky a odlítají zpět do Londýna. Tam je hodí do vykopané jámy, odkud nemohou utéci. Po zbytek života už musí místo lidí jíst fňokurky.

Devět lidožravých obrů se jmenuje:
Flákožrout
Kostikřup
Drtichlap
Děckožvyk
Chroustomas
Chlemtohrd
Děvozmar
Krvešpunt
Řezníček

Životopis spisovatele: Roald Dahl
Hodnocení: (hodnotilo 14 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info