Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pět neděl v balonu

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Pět neděl v balonu
 
Název díla: Pět neděl v balonu
Datum vložení: 6.10.2010
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Státní nakladatelství dětské knihy 1963

Hlavními postavami příběhu je tříčlenná skupina badatelů, kteří se rozhodnou přeletět nad Afrikou.

Vedoucí výpravy, doktor Samuel Ferguson, vynalezne lehce ovladatelný balon a o několik měsíců později vyráží se svým přítelem Dickem Kennedym a sluhou Joem z ostrova Zanzibaru.

Jejich cesta se nejprve ubírá malebně a bezstarostně. S velkým úspěchem naleznou pramen Nilu a směřují k neznámému vnitrozemí. Tam je ale vítá jen nehostiná krajina s divokými kmeny a tak dojde k nástupu nehod. Cestovatelé jsou nejprve uvězněni v bezvětří pouště, poté skoro rozsápáni lvy. Nad Čadským jezerem málem ztratí hrdinného Joea a musí se vzdát i vnějšího obalu dvojitého balonu.

S podobnými dobrodružstvími se pak dostávají k západnímu pobřeží, ale jejich vzdušný prostředek neustále klesá k zemi napospas nepřátelským divochům. Nakonec přeci jen všichni přistanou na pobřeží a šťasně se vracejí domů do anglie.Hlavní postavy:

Doktor Samuel Ferguson- odvážný, ušlechtilý, střízlivý

Dick Keneddy-Přítel doktora s podobnými vlastnostmi. Otevřený, umíněný, ochotný... vášnivý lovec

Joe-Doktorův oddaný sluha. Má vždy dobrou náladu..........

Hlavní myšlenka:

Způsob objevování neprobádané Afriky jinak než po souši.Hodnocení(třeba):

Na knížce mě nejvíce zaujalo, že Verne popisuje balon, který byl vynalezen po roce od napsání románu. Jinak se mi kniha moc líbila

Životopis spisovatele: Jules Verne
Hodnocení: (hodnotilo 112 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info