Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hollywood

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hollywood
 
Název díla: Hollywood
Datum vložení: 22.2.2005
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Autobiograficky román, líčí spisovatelovy zkušenosti s natáčením filmu k jeho scénáři „Štamgast“- (v této knize nazvaného Tanec Jima Beama) ve kterém se pojednává o jeho opileckých zážitcích, rvačkách s výčepním, snaze psát básně a setkání s jeho alkoholickým protějškem Jane. Vše začíná když Henrymu Chinaskimu zavolá režisér Jon Pinchot a chce po něm jakýkoliv scénář. Henrymu jakožto povídkáři a básníkovi se tento nápad jeví jako idiotská záležitost. Jon pozval Henryho I jeho ženu Sarah na promítání svého dokumentu o šíleném černošském panovníkovi kde mu sdělil že má rád podivíny a právě proto si jej vybral. Po promítání šli Henry a Sarah ještě k Jonovi domů kde se setkali s jeho přítelem Francoisem Racine, hercem jehož největší zálibou byl doutník, víno a sázky. Zde se spolu nad sklenkou vína všichni čtyři spřátelí. Následující den sedel Henry se Sarah v baru Nussos kde se seznámil s producentem Haroldem Pheasantem, kt. právě dokončil film o spisovateli, jenž podle Henryho neuměl psát. Sarah usoudila že z Henryho mluví závist že film nebyl o něm. Načež se Henry rozhodl, že o sobě napíše scénář sám. Zavolal Jonovi o zálohu desetitisíc a se pustil do psaní. Ještě ten večer mu zavolal jeho německý agent, že je o jeho psaní v Německu zájem což pro něj znamenalo 35 tisíc dolarů. O jeho zbohatnutí se dozvěděl daňový poradce jenž mu doporučil koupi domu a BMV jako daňový únik. Henry na žádost Sarah poslechl. Následující den jedou shánět dům, v první agentuře je neberou na vědomí a druhá je odkáže na dům v němž někoho zavraždil Charles Manson. Až po týdnech hledání našli, pěkný domek s živým plotem a poschodím. Henry zde měl i svoji vlastní pracovnu a psací stůl-poprvé v životě, z čehož měl pocit,že se začíná podobat těm které odsuzoval. Jednoho večera se Henrymu ozval Jon,že mu zbourali dům a Francois odjel na čas do Francie, s prosbou zda by se k nim nemohl nastěhovat. Henry souhlasil,přestože se cítil omezován v práci. Po návratu Francoise se s ním Jon odstěhoval do černošského gheta, kde žili v hrozných podmínkách. Henrymu zas psaní šlo jako dřív a během pár týdnů byl scénář hotový. Předal jej Jonovi a ten začal shánět herce a producenty. Jako první se k filmu přihlásil herec Tom Pell, ale pouze s podmínkou, že režisérem bude Mack Austin, kterého Jon bytostně nenáviděl. Dalším zájemcem byl Jack Blesdoe-bývalý boxer z New Yorku. O ženskou roli projevila zájem Francine Bowlesová, která si scénář přímo zamilovala.
Jako producenti se filmu ujali Firepowers Production s Harry Friedmanem a Natem Fischmannem. Harry slaví den na to narozeniny a všichni jsou zváni. Vše vypadá být na dobré cestě. Zdání však klame a s Firepower začaly problémy kvůli rozpočtům. Nakonec byl film zrušen, Henry se vrátil k básním a dostihům. O pár dní později zavolal Jon že sehnal nového producenta-Eldmana Sorensona. Ale problémem zůstali nadále Firepowers kteří nedodrželi smlouvu a vyžadují po Jonovi 750tisíc dolarů. Jon je označil za lháře a začal před jejich budovu držet hladovku s tím, že si začne odřezávat části těla každý den dokud smlouva nebude splněna. Rozhodl se že začne u malíčku, koupil si motorovou pilu a spolu s Henrym šel za advokátem Firepower. Zapojil pilu do zásuvky a smlouva hned ležela na stole. Film byl opět jeho. Ne nadlouho protože Eldman byl také podvodník a chystal se Tanec Jima Beama prodat. Po mnoha mnoha neshodách s dalšími lidmi z Hollywoodu se opět ozvali Firepowers, a krátce na to se začalo natáčet.Točilo se v Baru s opravdovými povaleči. Henry se přijel podívat na natáčení a Jack Blesdoe mu v hlavní roli sedl dokonale. Připomněl mu jeho mládí. S postupem času se objevovaly a mizely problémy s filmem jako byly falešné šeky, zrušení filmu a malichernosti herců. Henry si je však moc nepřipouštěl. Větší starosti mu dělal Jon,kterému na filmu moc záleželo. A Francois který žil sám v ghettu. Po týdnech byl film konečně hotov. Henry a Sarah jsou zváni na první soukromé předpromítání bez kritiky a novinářů. Přesto začal být veliký mediální zájem o každého kdo mel co společného s filmem. Henry novináře odbýval s tím, že za rozhovor požaduje tisíc dolarů. Poté šel film znova do střižny. Pomalu se blížil čas premiéry a Henry si vyžádal bílou limuzínu s televizí a bezdrátovými telefony jako odvoz na místo promítání, jen pro ten symbolický pocit slávy. Po promítání se Sarah octli se na popremiérovém večírku který je moc nenadchl. Konec slávy? Poté co film odehrála kina na čtyřech místech ve městě a o Henryho se začali zajímat lidé na ulici a na dostizích, někteří byli příjemní a jiní na něj vytřeštěně zírali. Po týdnech už film hráli jen v jednom kině. Sarah s Henrym promítání navštívili(jako obvykle s dvěmi lahvemi vína v ruce) Po návratu se Henry rozhodl napsat román o natáčení filmu. Na dotaz Sarah jak se bude jmenovat odpověděl: Hollywood.

Životopis spisovatele: Charles Bukowski
Hodnocení: (hodnotilo 6 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info