Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vrah jsi ty!

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Vrah jsi ty!
 
Název díla: Vrah jsi ty!
Datum vložení: 21.5.2011
Referát vložil: tretric

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Povídka se odehrává v malém městečku Rettleboroughu. Barnabáš Shuttleworthy a Charles Goodfelow, nebo-li karlíček dobráček byli velmi dobří přátelé. Karlíček byl, ale ve městě pouze po krátkou dobu, ale přes to si ho všichni oblíbili. Tito dva přátele se spolu často bavili a trávili spolu volné večery, jednoho dne přislíbil Barnabáš Karlíčkovi bednu jeho nejoblíbenějšího vína. Samozřejmě to udělal v opilém stavu.
Pan Barnabáš Shuttleworthy se rozhodne dojet si v další den do vzdáleného města na koni. Chtěl se vrátit brzy, ale místo něj se vrátil samotný kůň a od krve. Celé městečko se o váženého a zámožného pána začalo bát a započalo hledání. V nedalekém rybníčku našli pouze vestičku, kterou poznali všichni přítomní. Byla to vestička jeho synovce Pennifeathera a vesta byla celá od krve. Maloměšťané začali synovce obviňovat a Karlíček jim dal důvod. Připomněl všem, že pan Barnabáš odmítl dát svému synovci dědictví a chtěl změnit závěť.
Pennifeather byl po nalezení dalšího důkazu uvězněn. Tento předmět, zkrvavenou dýku, samozřejmě našel místní dobráček. Ten dohnal vězně před soud a zde byl obviněn za vraždu a čekal na trest smrti. Charles Goodfelow od této chvíle žil jiný život. Často pořádal večírky a užíval si vína. Už nedoufal, že mu někdy dorazí slíbená bedna od jeho bývalého přítele. Ale měla dorazit. Den předem to Charlesovi oznámili a on na zítřejší den uspořádal velikou zábavu. Přišli všichni významní lidé tohoto městečka. Bedna dorazila a umístila se na stůl. Pří otevírání se víko vymrštilo a v bedně seděla mrtvola Barnabáše Shuttleworhyho, která ukazoval směrem ke Karlíčkovi a řekl:,,Vrah jsi ty!''Charles se ze strachu ke všemu přiznává.
Na konci knihy je vysvětlení, jak to celé bylo a jak autor zosnoval svůj plán na usvědčení Charlese.

Životopis spisovatele: Edgar Allan Poe
Hodnocení: (hodnotilo 7 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Vrah jsi ty! Poe, Edgar Allan 388 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info