Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Aféra s křečkem

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Aféra s křečkem
 
Název díla: Aféra s křečkem
Datum vložení: 21.5.2011

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jednoho dne objeví žák Honzátko v novinách inzerát v tomto znění:
Prodám okamžitě živého křečka neb vyměním za cokoliv.
Praha III, Plaská, II. Posch., 4. dveře vlevo.
Chtěl si ho koupit a tak doma ukořistil dámské kalhotky, noční kabátek, otci ukradl mariánský tolar a sám věnoval na tento skvostný úmysl knihu Hrdinný kapitán Korkorán a učebnici přírodopisu. Křečkovi se u Honzátků líbilo. Ubytoval se v jejich pohovce, do kterého si vyhloubil síť chodbiček. Pan Honzátko do rodiny přinesl převratnou novinku – fretky. Ty měly křečka vypudit. Po jejich nasazení do pohovky zjistil žák Honzátko, který se dovnitř podíval, že křeček s fretkami žije v míru a pokoji. Tomu se ubohý žák pokusil zabránit skrze morčata. Ty se však zachovaly stejně jako fretky. O žádném nepřátelství mezi těmito tvory nebyla ani zmínka. Po těchto pokusech celá rodina upjala své očekávání na tvora který, jak známo, píchá – ježka. Ten bohužel také zklamal. Celá rodina už byla zoufalá, neboť snad kromě žíhaných hyen a jaguárů nebylo zvířat, které by společnost okolo křečka rozprášily. Později - v době, když byl v Praze nedostatek potravin domovník díky své odvaze a sekyře konečně rodinu Honzátků zbavil tohoto prokletí. Ovšem za oběť musela padnout pohovka, která již byla stejně provrtaná skrz-naskrz. Dalšího dne se konala svatba Honzátkovy sestry. Pokrmy při slavnostním obědě byly tyto:
Polévka z fretek
Fretky vařené s octovým křenem
Pečený křeček s bramborem
Morčata na kmínu
Paštika z ježků
Nakonec tedy mladý Honzátko zařídil drahý a chutný slavnostní oběd celé rodině.

Životopis spisovatele: Jaroslav Hašek
Hodnocení: (hodnotilo 62 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info