Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Otesánek

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Otesánek
 
Název díla: Otesánek
Datum vložení: 21.5.2011
Referát vložil: bajajajaja10

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Začíná to takhle. Byli jednou jedni manželé. A ti manželé si hrozně moc přáli dítě. Jelikož ten muž byl dřevorubec, šel do lesa na dříví. A uviděltakový malý pařízek, který vypadal skoro jako dítě. A tak muž přisekal ruce a nohy a bylo to krásné miminko. To miminko přinesl tatínek své ženě. Ta se o miminko starala, jakoby bylo živé. A když ho žena kolébala, začalo se miminko hýbat. Maminka ho pojmenovala Otesánek. Otesánek promluvil: ,,Já mám hlad." Tak mu žena uvařila kaši do rendlíku, Otesánek ji snědl a znovu: ,,Já mám hlad", tak mu maminka dala džbánek mléka, to také vypil. A znovu: ,,Já mám hlad", maminka se divila a běžela pro pecen chleba. Doma ho položila na stůl a šla dělat polévku. A když se vrátila, chleba nikde a Otesánek byl v rohu a řákal, že má hlad a snědl mámu. Když se táta vrátil, také ho snědl. A vydal se do vsi. Šel po cestěě a snědl děvečku s jetelem, šel dál a tam snědl sedláka se senem, šel dál a tam snědl ovčáka s ovcemi, šel dál a tam snědl pasáka s prasaty a až když chtěl sníst babičku, která okopávala zelí, ta se ho nezalekla, sekla mu do břicha rýčem a jeden po druhém vyskákali ven.

Životopis spisovatele: Karel Jaromír Erben
Hodnocení: (hodnotilo 10 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Otesánek Erben, Karel Jaromír 255 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info