Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Sherlock Holmes: Skandál v Čechách

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Sherlock Holmes: Skandál v Čechách
 
Autor: Arthur Conan Doyle
Název díla: Sherlock Holmes: Skandál v Čechách
Datum vložení: 22.5.2011

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Po tom co se doktor Watson oženil, zůstal pan Holmes u sebe na Baker Street sám. A proto poskytl peníze svému bratranci, aby odkoupil od doktora Watsona jeho ordinaci. Watson ji prodal a zase se přistěhoval k svému starému příteli. Po pár týdnech přišel dopis na drahém papíře z Chebu (na to přišel značkou Gt). Poznal v tom člověku Wilhema Gottsreicha Sigismonda z Ormsteinů velkovévodu z Cassel-Falteinu právoplatného krále České země. Jeho problém byl: byl vyfocen s Irenou Adlerovou primadonou ve Varšavské opeře před jeho svatbou se Švédskou princeznou Klotildou, díky této fotografii by se rozešli a nejspíš by to skončilo i válkou. Irena tu fotku chtěla uveřejnit v den oficiálního uveřejnění svatby. Mezitím ji nechal Wilhem několikrát přepadnout a taky vykrást, vše ale bezúspěšně. Sherlock Holmes udělal takový trik, aby se dozvěděl kde tu fotku schovává. Nechal před Irenu vystupující z fiakru žebrat žebráka, pak měl přijít druhý, začala rvačka, když v tom přiběhl Sherlock Holmes v přestrojení za kněze a obarvil si obličej červenou barvou. Nějaká žena přiběhla a zeptala se paní Adlerové jestli by náhodou nemohl chvíli zůstat u ní. Paní Adlerová souhlasila a pak vhodil Watson dýmák do pokoje a zakřičel, hoří. Irena přiskočila ke skříňce, otevřela ji a vytáhla fotografii, aby ji uchránila před ohněm, toho si Sherlock všiml a druhý den za ní pro fotografii přišel. Nikdo v domě nebyl, protože si paní uvědomila co se stalo a odjela z Anglie navždy. Ale protože se sama vdala, nic nakonec nezveřejnila. Ale u pana Holmese se zapsala jako mazaná žena s tváří nejkrásnější z žen a hlavou nejrozvážnějšího z mužů.
Hodnocení: (hodnotilo 12 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info