Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Harry Potter - Kámen mudrců

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Harry Potter - Kámen mudrců
 
Název díla: Harry Potter - Kámen mudrců
Datum vložení: 27.9.2011
Referát vložil: bajajajaja10

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Harry Potter je také zfilmovaný od prvního do sedmého dílu, vždy v každém dílu je jeden ročník v Bradavicích(škola kouzel). Já vám budu vyprávět o první knize, kde se Harry stává čarodějem.
Tato kniha je o jedeenáctiletém chlapci, který se jmenuje Harry James Potter. Lord Voldemort je zlý čaroděj, který mu zabil rodiče a také čaroděj, od kterého má Harry jizvu na čele.
Harry bydlel u své tety Petunie Dursleyové, strýčka Vernona a bratránka Dudlyho. Tato rodina mu dělá ze života peklo, nutí ho nosit staré věci, bydlí v přístěnku pro košťata a příšerně se k němu chovají.Harrymu navíc namluví, že jeho rodiče zemřeli při dopravní nehodě a z té že má i jizvu na čele ve tvaru blesku.
Když se pak v den svých jedenáctých narozenin od hajného a šafáře v Bradavicích Rubeuse Hagrida dozvídá, že je kouzelník, ze začátku tomu nechce ani trochu věřit.
Rázem se zdá, že se Harrymu splnila všechna jeho přání, ale jak se také od Hagrida dozvídá, Voldemort, kterého před jedenácti lety porazil, byl už natolik nelidským stvořením, že ani smrt ho na dlouho nedokáže zadržet před návratem k moci, kterou mu Harry vzal.
Harry si v prvním ročníku v Bradavicích najde podobně staré přátele - Hermionu Grangerovou, Rona Weasleyho, ale i nepřátele jako Draco Malfoy. Zjistí, že ne všichni kouzelníci měli z Voldemortovi porážky radost. Objeví také, že má po otci talent pro kouzelnický sport, který se hraje na košťatech, famfrpál.A časem se mu Bradavice stanou opravdovým domovem, který nikdy neměl. Na konci knihy se pak spolu s Hermionou a Ronem postaví tváří v tvář Voldemortovi a jeho pomocníkovi, který je sám učitelem a také prahne po legendárním kameni mudrců.

Životopis spisovatele: Joanne Kathleen Rowlingová
Hodnocení: (hodnotilo 71 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info