Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Střípky mých lásek

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Střípky mých lásek
 
Autor: Lenka Lanczová
Název díla: Střípky mých lásek
Datum vložení: 27.9.2011

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Šestnáctiletá Edita Havlová,studentka gymnázia je hlavní hrdinkou. Edita už odmala trpí mindráky,protože její matka a starší bratr Štěpán jí vytýkají každé sousto. Myslí si že je tlustá a k ničemu,protože její rodiče si jí příliš nevšímají,bratr ji uráží a navíc vystudoval vysokou školu s červeným diplomem. Edita má sice samé jedničky,ale i pocit,že Štěpánovy výše nikdy nedosáhne. Když se svou nejlepší kamarádkou Míšou nakupují oblečení,pozná prodavače Tomáše a ten se jí velmi líbí,ale neví jak ho oslovit. Kamarádka Táňa z výtvarného kroužku se s Tomášem zná,takže ji Edita požádá,jestli se Tomáše nezeptá,co jí říká. Tomáš ale o ní řekl že je "tlustá holka,která si pořád kupuje kalhotky." Editu to raní a rozhodne se držet přísnou dietu. Vymezí si potraviny na povolené a zakázané,začně cvičit,běhat a chodit na aerobik. Doma o ničem neví,ale podezření začne mít její babička. Edita zhubne,začne nosit šaty,sukně,elastické oblečení. Sokyni Vandě přebere kluka,bude mít rande s Tomášem,které bohužel k ničemu nevedlo. Edita je velmi oblíbená a kluci o ni stojí. Učitelka a kamarádky si jejích problémů se stravováním všimnou,ale ona si je nechce připustit. Dozví se o nich i rodiče,takže Edita má doma peklo a tajně vyhazuje jídlo. O prázdninách se na Mallorce seznámí s Nikem,se kterým prožije horkou letní lásku. Dokonce je příležitostnou modelkou. Poté odjede s Míšou na hory do Krkonoš a seznámí se s Adamem,Honzou a jejich partou. Zamiluje se do Adama a začnou spolu chodit. Ten si ale později všimne jejich problémů a dá jí na vybranou: buď si udrží jeho lásku,nebo s anorexií a nakonec i bulimíí nic neudělá a propadne kultu štíhlosti. Začnou jí padat vlasy,lámají se jí nehty,ztratí menstruaci...ačkoliv bere prášky a vitaminy,nic nepomáhá. Adam k ní přijede ona se rozhodne s tím něco udělat. Ale nejde to. Vše co sní,vyzvrací,i když nechce. S problémy se svěří otci a ten ji odveze na psychiatrii,kde nabrala kilo,už nezvrací a čeká,až se zase uzdraví.Hodnocení: (hodnotilo 8 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info