Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tajuplný ostrov

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tajuplný ostrov
 
Název díla: Tajuplný ostrov
Datum vložení: 27.9.2011
Referát vložil: Elloes

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tento dobrodružný román je závěrečné dílo oblíbené trilogie, kterou představují Děti kapitána Granta (1867), 20 tisíc mil pod mořem (1869) a poslední Tajuplný ostrov (1874).
Verne nás v tomto románě zavádí na neznámý ostrov na němž se ocitne pět trosečníků, kteří se rozhodli uprchnout ze své zeměv balónu. Je to skupina seveřanů vedená Cryusem Smithem. Uprchlíci se zachrání na pustém ostrově na jihu Tichého oceánu, 2000km od nejbližšího obydleného místa, ostrovů Polynésie. Na počest amerického prezidentaa bojovníka proti otrokářství Abrahama Lincolna jej nazvou Lincolnův ostrov.
Po zajištění holého života využijí trosečníci všech svých vědeckých a technických zanlostí a přírodních podmínek ostrova k vybudování pohledného sídla. Ve skupině jsou zastoupeny různá povolání (inženýr, lodní tesař, novinář, přírodopisec), je tu vedle nedospělého chlapce také černoch a později dokonce i bývalí trestanec Ayrton (postava z Vernova románu Děti kapitána Granta), kterého trosečníci našli na blízkém ostrově Tabor. Ti všichni spojí síly, aby přemohli svízele svého postavení a ovládli přírodu ve svůj prospěch. Také se snaží čelit nebezpečí, který jim ostrov přichystá. Leckdy jim jejich síly nestačí a na scéně se objevuje záhodná bytost, která jim skoro vždy pomůže a v někerých případech zachrání život a po niž trosečníci tak marně pátrají.

Životopis spisovatele: Jules Verne
Hodnocení: (hodnotilo 6 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Tajuplný ostrov Verne, Jules 229 slov
Tajuplný ostrov Verne, Jules 370 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info