Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jonathan Strange a pan Norrell

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Jonathan Strange a pan Norrell
 
Autor: Susanna Clarková
Název díla: Jonathan Strange a pan Norrell
Datum vložení: 27.9.2011

 

squareVClanku:
id='square-ir'
V Londýně 19. Století již magie ze světa zcela odešla, zbyl jenom jeden praktický mág – pan Norrell. Ten usiluje o znovuzrození anglické magie a vlastní tisíce magických knih – ty stojí i přes 1000 tehdejších liber. Ale jeho přístup zavinil na nějakou dobu spíš zánik. Protože se zpočátku snaží zničit teoretické mágy – lidé co se spojují do spolků, mají několik magických knih a slabší znalosti kouzel, které neovládají – neumí kouzlit. Najednou se objeví Jonathan Strange. Je to bohatý mladík, kterému umřel jeho otec. Proto se vydává za svou snoubenkou, aby jí to řekl. Po cestě narazí na teoretického mága Vincula, kterého Norrell vyhnal z Londýna. Ten mu prodá dvě kouzla, která ukradl Norrellovi. Až dorazí ke své snoubence, její bratr se ho ptá, jak se chce živit, jestliže nechce pokračovat v otcově zaměstnání. Strange si vymyslí, že chce být kouzelník a předvede jim kouzlo, které koupil od Vincula. A to mu nakonec fungovalo. Pár let objíždí magická místa a vymýšlí vlastní kouzla, až na něj jednou narazí pan Norrell. Je z něho nadšen a tak ho přímá jako svého žáka. Pak je přijme do služeb vláda, která je využije proti Napoleonovi. Strange odjíždí do Španělska, kde ukáže velkou nápaditost. Dokonce i Napoleon se snaží najít kouzelníka, ale marně. Po skončení války se vrátí Strange do Anglie již mocnější než Norrell a proto se s ním rozejde. Bohužel nemá žádnou knihu magie. Najednou se na scéně ukáže elf, který každou noc odvádí sluhu Stephena Blacka a j ženu politika lady Poleovou na elfího Brugu. Elfové jsou líní, ale mocní kouzelníci, jsou velice krutí a unáší smrtelníky do jejich Brugů. To jsou díry v horách, kde se celou dobu jenom baví. A tam unáší lidi na jejich nekonečné plesy. Nakonec odnesou i Strangeovu snoubenku. Pak Strange odjede do Itálie s rodinou Wilisových. Jejich dcera je velice pěkná a tak ji začne mít Strange nakonec rád. Zdokonalí se v magii a povolá elfa – toho co unesl jeho snoubenku a sluhu a lady Poleovou. Ten ho podvede a nakonec ho zakleje do věčné temnoty. Několik set metrů kolem Strange je navždy tma. Pak začne s kouzly na obnovení magie a nakonec skoro kažý v Anglii umí kouzlit. A pak se do té tmy chytí i pan Norrell a spolu pak výmýšlejí proti tmě kouzlo.Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info