Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Čtyři tankisté a pes

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Čtyři tankisté a pes
 
Autor: Janusz Przymanowski
Název díla: Čtyři tankisté a pes
Datum vložení: 2.11.2011
Referát vložil: Elloes

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh vypráví o 16ti letém chlapci Jendovi a jeho psu Šarikovi. Jenda se za 2. světové Války snaží dostat k polské armádě do které berou až od 18ti let. Naštěstí vypadá starší a tak se úspěšně dostává do vlaku, který míří do výcvikového tábora v Polsku. Ve vlaku potká nové přátele Gustíka, Greše a Vasila. Snimi se dostane do nově vzniklé tankové brigády. Je jim přidělen tank 102, kterého pojmenují Zrzek (podle vlasů Jendovi přítelkyně Marujsji). Do tanku snimi jde bojovat i Jendův pes Šarik. Společně bojují v řadě bitev na východní frontě a osvobozují řadu polských měst i Varšavu, kde jsou však těžce raněni (kromě velitele). Po návratu z nemocnice zjišťují, že jejich velitel padl a Zrzek je vážně poškozen. Jenda se ujímá velení tanku, jehož opravu si vynutí u samotného velitele brigády. Do posádky přijímají Tomáše, kterého poznali při jedné dřívější akci. Překonávají různé nástrahy: německy výsadek v týlu, vlastní zajetí, ale také milostný románek aj. dobrodružství. Při jedné z akcí Jenda potkává svého dlouho hledaného otce. Když je Polsko osvobozeno posádka se vydává na cestu do Berlína, a přitom se seznamují se sovětským ženistou, který je podobný jejich předchozímu veliteli. Dobijí Berlína se ale jejich nový přítel nedožije ponvanž je zastřelen německým odstřelovačem. Jenda a Gustík se ožení. A tak příběh končí.

Hodnocení: (hodnotilo 55 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info