Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Ty jsi ale strašpytel, Mary!

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Ty jsi ale strašpytel, Mary!
 
Název díla: Ty jsi ale strašpytel, Mary!
Datum vložení: 2.11.2011
Referát vložil: katunkas007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Desetiletá Mary má maminku černošského původu a ve škole je proto spolužáky přehlížena. Další mindrák způsobuje její panický strach ze psů i jiných zvířat. Maryina máma odjíždí na dovolenou do rodné Afriky. Mary zůstává s tátou. Jenomže táta utrpěl úraz páteře a ocitá se v nemocnici. Co s Mary? Babička s dědou se s rodinou nescházejí, nemohou synovi odpustit sňatek se ženou černé pleti. Maryin táta přesto prosí rodiče o pomoc. Mary se tak dostává na venkov. Příjezd do venkovského stavení je pro ni utrpením. Děda chová koně, má hlídacího psa, babička zase kozu. Mary je přesvědčená, že prázdniny přežije uzavřená ve svém pokoji. Ale nakonec je všechno trochu jinak.

Životopis spisovatele: Věra Řeháčková
Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info