Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Sysifos

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Sysifos
 
Název díla: Sysifos
Datum vložení: 23.2.2012
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Král Sysifos se nebál bohů ani smrti, jeho hrad Korint neměl pramen a lstí ho získal od boha Asopa. Zeus se rozzlobil a na Sysifa poslal smrt. Sysifos ji však spoutal a zavřel, najednou nic neumíralo. Bůh Áres smrt osvobolil a ta odvlekla Sysifa do podsvětí. Vládkyně podsvětí Persefona pustila Sysifa na zem, připomenout manželce povinnosti obřadů, které sám zakázal. Ihned pořádal hostinu a na návrat nepomýšlel. Smrt ho však odvlekla po druhé a v podsvětí musí valit do kopce kámen, který nahoře uklouzne a jeho utrpení nikdy neskončí.

Životopis spisovatele: Eduard Petiška
Hodnocení: (hodnotilo 33 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info