Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Twilight -stmívání

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Twilight -stmívání
 
Autor: Stephenie Meyer
Název díla: Twilight -stmívání
Datum vložení: 27.9.2012
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'

Obsah : Sedmnáctiletá Isabella Swanová se stěhuje do Forks, deštivého a ponurého městečka ve státě Washington, za svým otcem Charliem. Kterého před několika lety opustila se svou matkou.
Druhý den nastoupí do nové školy, kde se jí dostává nechtěné pozornosti. Při obědě si však všimne pěti lidí, kteří se straní ostatních, tj. Emmetta, Rosalie, Jaspera, Alici a Edwarda, kteří ji doopravdy zaujmou. Oni jsou tak nádherní, je však na nich něco zajímavého až děsivého ....., mají bledší pleť než ostatní. Po obědě má hodinu biologie a jejím sousedem v lavici je právě Edward Cullen. Jenže jak se zdá, nemá ji rád, aniž by se s ní seznámil. Isabella je z toho celkem zklamaná. A tak další den sleduje ten stůl ......,
ale Edward tam není. Myslí na něj čím dál tím víc. Po třech dnech se konečně objeví. A jak se zdá, změnil na ní názor. Při hodině biologie se seznamují. Jednou Isabelle zachrání život, když jí málem srazí auto. Od toho okamžiku si k sobě Bella a Edward nacházejí cestičku. Bella si začíná uvědomovat, že je do něj zamilovaná a jak se dozvídá Edward do ní také. Jenže netuší, že Edward a jeho rodina ukrývají děsivé tajemství ....., jsou totiž upíři. Cestou na společný výlet jí vysvětlí, že by se od něj měla držet dál. Ale to ani jeden z nich nedokáží udělat. A tak jí ukáže, jak vypadá na slunci, vypráví jí o svých adoptivních rodičích a o svých sourozencích, o svých schopnostech číst myšlenky a jak se vlastně stal upírem. Bella je z toho udivená, ale její city se k němu nezmění. A tak se Edward rozhodne Bellu představit své rodině, která o Belle už dávno ví. Zatímco její otec o Edwardovi ne. Když přijde Bella do Edwardova domu, dům se jí zdá nádherný, žádné rakve, žádné pavučiny na zdech. Cullenovi jí pozvou na baseball. Bella se tedy vydává s nimi na jejich oblíbenou hru, na louku. Jenže, všechno krásné se zvrtne ve chvíli, kdy Alice vidí, že se někdo blíží ....., jiní upíři ( má totiž schopnost vidět do budoucna ). Když ti upíři přijdou na louku, snaží se Cullenovi ochraňovat Bellu, jenže jeden z upírů - James je vášnivý lovec. A tak musejí Bellu odvézt pryč z Forks, jinak by jí James zabil. Odvezou ji zpět do Philadelphie. Tam jí ukrývají, jenže James si jí i přesto najde. Po telefonu jí oznámí, že má její matku a řekne jí, že pokud chce, aby její matka ještě žila, musí za ním přijít do jednoho tanečního studia. Protože se Bella o svou matku bojí, vydává se za ním. Musí za ním přijít sama. Když se setká s Jamesem, zjišťuje, že její matka je na Floridě se svým přítelem a že vše byla lež. James jí chce zabít, když už jí vysává krev, objeví se Edward se svojí rodinou a Jamese zabije. Jenže ztratila velké množství krve a z jeho zubů se do ní přenesl upíří jed. Edward musí odolat pokušení a nevysát z ní zbývající krev. Pak se Bella probudí v nemocnici. Vedle ní sedí Edward a její matka, která samozřejmě o ničem neví. Myslí si, že se jí stalo něco jiného. Když Edward předstírá, že spí, vysvětlí Bella matce, že se vrátí zpět do Forks s Edwardem a za svým otcem, aby matka mohla dále cestovat se svýn přítelem. Sice pro ní matka měla jiné plány, ale povolí jí to.
A tak se Bella vrací zpět do Forks.

Hodnocení: (hodnotilo 10 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info