Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

devatero pohadek-psi pohadka-karel čapek

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > devatero pohadek-psi pohadka-karel čapek
 
Název díla: devatero pohadek-psi pohadka-karel čapek
Datum vložení: 15.3.2013
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pohádka vypráví o dědečkovi a babičce. Jednoho dne jde dědeček z hospody a zakopne o něco na zemi. Zvedne to a zjistí, že je to štěňátko. Přinese ho domů, kde mu udělá z kapesníku dudlíka, dají ho spát ke koňům Žance a Ferdovi. Za pomoci babičky štěňátko vychovají až se z něho stane pes Voříšek. Naskytne se ale problém – Voříšek neumí štěkat, a tak se celá vesnice hádá jak to, že ne až jednoho dne Šulitka platí a kuli přemýšlení se nemůže dopočítat až mu hospodský řekne, jestli ho máma nenaučila počítat. Jakmile to Ulitka uslyšel hodil peníze na stůl a běžel k dědečkovi. Hned, co spatřil dědečka ve dveřích, vylíčil mu, že Voříška měla naučit štěkat máma a tak si kleknul k Voříškovi a začal štěkat. Voříškovi se to zalíbilo a tak když později štěknul bylo to slyšet na kilometr daleko. Jednoho dne se dědeček zastavil u hospody kde zašel dovnitř. Voříška zlákala vůně jelit a tak odběhl panáčkovat do kuchyně. Dědeček se zapovídal se starým kamarádem a tak s ním odjel, na Voříška zapomněli. Voříšek zjistil, že nic nedostane a tak se vrátil před hospodu ale dědečkův vůz tam už nebyl. Rozhodl se vydat na zpáteční cestu sám. Doběhl až před kopec okolo kterého se silnice stáčela, ale jemu se nechtělo okolo a tak se vydal přes. Na jednom paloučku spatřil psí víly jak tančí a ani stéblo trávy neohnou. Nechal se okouzlit a krytý vystoupila nejstarší a začala povídat pohádky, s napětím poslouchal. Až když se víla zmínila o uzeném psím království které se propadlo do zemně Voříšek to nevydržel a chtěl se zeptat kde to je. Jakmile ale štěknul víly zmizely proto se zklamán vrátil domů.

Životopis spisovatele: Karel Čapek
Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info