Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Říkání o víle Amálce

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Říkání o víle Amálce
 
Autor: Václav Čtvrtek
Název díla: Říkání o víle Amálce
Datum vložení: 3.8.2013
Referát vložil: Adysek12

 

squareVClanku:
id='square-ir'
V této knize je 13 pohádek o krásné víle Amálce.Její příběhy známe z televizních večerníčků. O tom , jak vznikla víla Amálka, neví nikdo. Jenom ten, který si přečte tuhle knížku.

Jednou víla Amálka potkala na pěšině beránka Kudrnku a zeptala se ho:"Kampak jdeš, beránku?"
"Rovně"odpověděl beránek Kudrna.
"Já jdu taky rovně,"řekla Amálka.Tak tam stáli proti sobě.
"Uhneš mi z cesty?"řekla Amálka.
"Já nevím"zamyslel se beránek Kudrna."To víš, já mám tvrdou hlavu."Beránek nakonec uhnul z pěšiny a řekl:"Já si to, Amálko, rozmyslel.Jdi první.""ZA to, že si mně pustil Ti něco povím, co nikdo neví,"řekla Amálka.Vtom lese je tajná louka a já tě tam dovedu.A dovedla beránka na louku.Poté mu řekla,aby si dával pozor na nějaké byliny.Amálka udělala na rozloučenou poklonu, beránek taky a rozešli se.Beránek Kudrna se napásl stébel a květů,ale pořád mu chybělo kořeníčko .Tak se beránek dal do bylin.Na louce byla jedna bylina docela o samotě.Tato bylina se tvářila nešťastně,beránek Kudrna se jí ptá:"Pročpak jsi tak nešťastná?"Bylina vyronila slzičku a řekla:"Už šlo sedm beránků,ale žádný si ze mě neuštípl ani lístek,proto jsem nešťastná.""Já si vezmu lístek,abych ti udělal radost"řekl beránek.Kudrna pomalu přežvykoval.Beránkovi se zatočila hlava.Divný hlásek ho dovedl až na vrchol skály."Už ani krůček"zavolala Amálka.Víla Amálka odvedla beránka ke studánce.Beránek poté usnul.Víla Amálka čekala, až se probudí.Z dlouhé chvíle si Amálka zatančila.Začalo se stmívat a na obloze vyšel měsíc,který viděl vílu Amálku tančit.Tak šel blíže a spadl do studánky.Amálka zvolala:"Chyť se!"a podala mu prst,ale nedosáhla.A vtom se beránek probudil.Klekl si ke studánce a vypil všechnu vodu.Měsíček vyšel zpět na oblohu a poděkoval oběma za záchranu.

Hodnocení: (hodnotilo 1 čtenář)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info