Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vzkříšení

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Vzkříšení
 
Název díla: Vzkříšení
Datum vložení: 22.2.2005
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Román, jehož epickou osnovu tvoří úsilí knížete Nechljudova odčinit starý prohřešek, kterého se dopustil na Kátě Maslovové. Rozhodne se doprovázet Káťu, nespravedlivě odsouzenou k nuceným pracím na Sibiř, mravně ji obrodí svou obětí, ale když se Káťa ocitne na svobodě, odmítne jeho nabídku k sňatku. Poznala, že Nechljudov jí nabízel manželství z útrpnosti, kdežto spoluvězeň Simonson ji opravdově miluje. Román dosvědčuje mravní a názorový obrat Tolstého v posledním období jeho života, kdy začal odmítat civilizaci, vědu a umění. Oddal se náboženskému hloubání a ve smyslu evangelia hlásal odklon od pozemského života.

Životopis spisovatele: Lev Nikolajevič Tolstoj
Hodnocení: (hodnotilo 30 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info