Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jak se straší Stráchnivec

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Jak se straší Stráchnivec
 
Autor: Tereza Meravá
Název díla: Jak se straší Stráchnivec
Datum vložení: 20.11.2013

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Knížka jak se Straší Stráchnivec vypráví o dvou dětech, které se octnou se svými rodiči přírodovědci uprostřed pralesa bez mobilů, empétrojek a televize a docela se nudí, než se společně skamarádí. Je ale dobře, že se spolu nakonec začnou bavit, protože brzy po příjezdu začnou čelit tajemnému nepříteli, který přichází z podivné říše rostlin uprostřed pralesa, a ve dvou si děti dodají více odvahy.
Hrdiny jsou devítiletý Tommy a dvanáctiletá Vivien. Tommy je Čech, vlastně Tomáš, kterému ale nikdo neřekne jinak než jeho přezdívkou. Vivien pochází z Kanady. Povídají si spolu anglicky, protože Tommy má anglického tatínka. Tommy je správný kluk, možná ale trochu ustrašený, a Vivien je zas na začátku dost nafoukaná, ale to se změní. Do příběhu zasáhne také potřeštěný malíř Christopher a domorodý kluk Budi a jeho maminka Nana.
Nejzajímavější na knize je popis Orchidérie - říše rostlin, kde různé fantazijní květiny mluví, pohybují se a myslí. Některé z nich jsou nepřátelsky naladěné, ale Vivien a Tommy si v Orchidérii najdou i spojence a budou se snažit zachránit říši před zlým Stráchnivcem a vzpourou Poroty a Smrtiškrtů a nastolit v ní zase pořádek. Nakonec se jim to podaří, ale všechno až do konce visí na vlásku.Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info