Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Loupežník

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Loupežník
 
Název díla: Loupežník
Datum vložení: 22.2.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
poprvé vydáno 1920

Obsah hry
Loupežník je vlastně lehkomyslný student, který se setká s dcerou profesorovou Mimi a získá hned její náklonnost. Dívka je totiž sama doma, rodiče odešli, služka Fanda jen dobromyslně hlídá a tak se student s Mimi uzavře ve vile, vypadající jako zámeček, a nechce vracející se rodiče vpustiti domů. Otec profesor zlostně obléhá svou vlastní vilu, volá kdekoho (kováře, starostu, hasiče i učitele) na pomoc, ale marně. Študent směle a drze, odpovídá na všechny vyhrůžky. Vtom však se vrátí před vílu starší sestra Mimina. Kdysi utekla otci za milencem oknem, nyní vrací se s dítětem opuštěná a kající se. To dojme loupežníka tak, že jí vrata otevře a vyjde ven. Tím je vila ztečena, neboť služka teď uzavře studentu vrata před nosem a on uprchne.

Životopis spisovatele: Karel Čapek
Hodnocení: (hodnotilo 28 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Loupežník Čapek, Karel 370 slov
Loupežník Čapek, Karel 893 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info