Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

lilie

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > lilie
 
Název díla: lilie
Datum vložení: 10.1.2021

 

squareVClanku:
id='square-ir'

Tato balada vypráví o dívce která umřela velmi mladá. Nechtěla pochovat na hřbitově, ale v lese kde kvete vřes a zpívají ptáci. A za tři roky vyrostla bílá lilie. Jednoho dne jel do lesa mladý pán a našel bílou lilii. Byl z ní tak okouzlen, že jí nechal přesadit do své zahrady. Třetí noci, za svitu měsíce se lilie proměnila na dívku a pán si ji vzal za ženu. Narodil se jim syn. Pán jednoho dne musel odjet za králem a nechal svou ženu se svou matkou. Ta však svou snachu zabila I s dítětem.HODNOCENÍ: Bylo to dost těžké čtení myslím si že staročeština není pro mě.
Životopis spisovatele: Karel Jaromír Erben
Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info