Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bouře

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Bouře
 
Název díla: Bouře
Datum vložení: 22.2.2005
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Prospero, vévoda milánský, byl vyhnán z Milána se svou dcerou. Prospero se usídlil na ostrově, kde zachránil vzdušného ducha Ariela ze zajetí čarodějnice a ten mu pak z vděčnosti sloužil. Prospero s Arielovou pomocí nechal ztroskotat královu loď. Posádka lodi ztroskotala na ostrově, po kterém bloudila. Netvorný divoch a Prosperův otrok Kalibán chce sloužit věčně opilému královskému číšníkovi Stefanovi, se kterým bloudí ještě králův šašek Trinkulo. Propero díky Arielově neviditelnosti ví o každém kroku kohokoli z posádky lodi. Kalibán chce po Stefanovi, aby zabil Prospera, aby mohl sloužit jemu a Stefano souhlasí, ale nepovede se mu to. Neapolský král Alonso, starý poctivý státní rada Gonzalo, králův bratr Sebastian a Antonio by chtěli zabít krále Alonsa a jeho rádce Gonzala, ale nedaří se jim. Králův syn Ferdinand je na ostrově "sám", ale brzy pozná Prosperovu dceru Mirandu, do které se zamiluje a ona do něho. Ariel na Prosperův příkaz dovede všechny až k Prosperovi, který si se všemi promluví a odpustí jim. Ferdinand se zasnoubí s Mirandou a loď šťastně s Arielovou pomocí odpluje. Ariel je za odměnu, že pomohl milánskému vévodovi s "pomstou", Prosperem propuštěn a je svobodný.

Životopis spisovatele: William Shakespeare
Hodnocení: (hodnotilo 102 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info