Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Stínadla se bouří

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Stínadla se bouří
 
Název díla: Stínadla se bouří
Datum vložení: 10.6.2021

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Název: Dobrodružství v temných uličkách: Stínadla se bouří

Autor: Jaroslav Foglar

Ilustrátor: Marko Čermák

Nakladatelství: Olympia Praha

Rok vydání: 1991

Obsah: Tato kniha vypraví o skupině chlapců okolo třinácti let, kteří prožívají velká dobrodružství. Říkají si Rychlé Šípy a ve skupině jich je 5.

Vůdce skupiny je Mirek Dušín, který je ze všech hochů nejstarší. Druhý je Jarka Metelka a Jindra Hojer. Taky Rychlonožka, který je ze všech nejrychlejší a Červenáček, kterého rozeznáte podle červené čepičky, kterou nosí. Nesmíme zapomenout na věrného psa Rychlých Šípů Bublinu.

Tito kluci pocházejí z Druhé strany, kde je mír a klid. Naproti Druhé straně jsou takzvaná Stínadla, ve kterých je velmi rušno, jelikož se našel Tleskačův Ježek v kleci, což je znak Vontů. Vontové jsou kluci ze Stínadel. Rychlé Šípy chodí do Stínadel najít důkazy, zda je pravda, že se Ježek v kleci opravdu našel, protože vědí jako jediní, že uvnitř Ježka v kleci se nachází plán létajícího kola, který by posunul dopravu na vyšší úroveň.

Charakteristika: Rychlé Šípy jsou velmi přátelští a zdvořilí hoši. I když by si byl v nouzi, nebudou si z tebe dělat srandu ani tě nějak pomlouvat. Tito kluci jsou nejlepší kamarádi na život a na smrt. Mirek je hnědovlasý a hubený, nosí triko s krátkými rukávy a dlouhé kalhoty. Stejně tak všichni ostatní až na Červenáčka, jelikož navíc nosí červenou čepičku. Bublina je krásný pejsek, bílo-černý je vlastně spíše bílý s malými černými fleky. Taky píší časopis TAM - TAM, aby informovali Druhou Stranu, co se děje ve Stínadlech.

Hodnocení: Kniha se velmi líbila, vyzařovala na mě krásné pocity a taky smutné. Jelikož už jsem jednou četl od Jaroslava Foglara knihu Záhada hlavolamu, která je také o Rychlých šípech, tak jsem věděl co mě čeká a těšil jsem se na to. V knize bývají někdy hanlivá slova v přímé řeči, protože kluci nadávají, ale to se mi na té knize líbí
Životopis spisovatele: Jaroslav Foglar
Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info