Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Příběhy, Pověsti a pohádky paní Hudby

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Příběhy, Pověsti a pohádky paní Hudby
 
Název díla: Příběhy, Pověsti a pohádky paní Hudby
Datum vložení: 3.1.2022

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Název knihy – Příběhy, pověsti a pohádky paní HudbyAutor – Anna HostomskáRok vydání – 1989Počet stran – 439 stranInformace o autorovi – Písemná pozůstalost Anny Hostomské se nachází v Národním archivu v Československu. Studovala na Státním reálném gymnáziu v roce 1926. Její písemná pozůstalost se nachází v Národním archivu v Česku. Pocházela z rodiny milující hudbu.Stručný obsah díla - V dílu jde o stručný popis operních představení jako samostatné příběhy jako by to nebyly opery které se hrají v divadlech.Hodnocení – Podle mého je to tak 3-4 hvězdičky z 5. Líbilo se mi zpracování jednotlivých oper do pohádkového stylu.Ukázka – Jako ukázku jsem si vybral citaci z opery Čert a Káča od Antonína Dvořáka a citace zní následovně ‘‘Ovčák Jirka byl mladý, veselý chlapec, dobrý pracovník i kamarád.‚‚ ukázku jsem vybral protože jsem v ranném mládí byl na opeře Čert a káča v národním divadle.


Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info