Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Božská komédia

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Božská komédia
 
Autor: Dante Alighieri
Název díla: Božská komédia
Datum vložení: 22.2.2005
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Rozsáhlý epos, který svojí hloubkou překonal svou dobu a který významně ovlivnil světovou literaturu. Obsahuje tři oddíly: Peklo, Očistec a Ráj. Hlavní hrdina, sám básník, zabloudil v lese, kde jej ohrožují tři šelmy: Smyslnost, Pýcha a Lakomství. Jeho průvodcem se stane básník Vergilius, vyslaný zemřelou milenkou Beatricí. Nebezpečí mohou uniknout, jestliže projdou Peklem a Očistcem. Realisticky líčené záběry z říše prokletých, kam Dante umístil své politické odpůrce, naplňují básníka, toužícího po spravedlnosti, hlubokým a upřímným lidským soucitem. Uprostřed pekelných muk a trestů upoutává básníka tragický příběh milenců Paola a Francesky, kteří zhřešili láskou. V očistci nalézá básník mezi potrestanými i četné vladaře. Na prahu ráje opouští básníka Vergilius, protože jako pohan nesmí vstoupit do rajských končin. Danta se ujímá sama Beatrice, aby mu umožnila poznat tajemství věčné blaženosti.

Hodnocení: (hodnotilo 44 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info