Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jak jsem viděl Ameriku

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Jak jsem viděl Ameriku
 
Autor: Radek John
Název díla: Jak jsem viděl Ameriku
Datum vložení: 22.2.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
John dostane možnost dostat se na pět měsíců jako mladý novinář do Ameriky na stáž. Možnosti samozřejmě využije, i proto, že v Československu je ještě stále – i když rozpadající se – socialismus. Ve spojených státech jemu a dalším devíti novinářům z různých světových zemí Světový tiskový institut zprostředkuje možnost poznat objektivně USA jak z té lesklé tak i z té – na první pohled neviditelné - špatné stránky. Novináři projíždějí jednotlivé státy a zastavují se na zajímavých místech, dělají reportáže, rozhovory. Vyslýchají i třeba přestavitele těch nejmocnějších společností nebo důležitých amerických úřadů, zajímají se o různé neziskové organizace. Poutavé jsou popisy chudinských čtvrtí. Zde je jasně vidět, že Amerika nejsou jen neuvěřitelné mrakodrapy a desetipruhové dálnice, ale i rozšířená chudoba, drogy, AIDS.Hodnocení: (hodnotilo 112 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info