Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dcery Dračího pána

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Dcery Dračího pána
 
Autor: Bertrice Small
Název díla: Dcery Dračího pána
Datum vložení: 22.2.2005
Referát vložil: Nováková Tereza

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Merin Pendragon, následovník krále Artušemá čtyři děti. Tři krásné dcery a syna. Nejstarší z jeho dcer se jmenuje Averil, kterou má se svou konkubínou Gorawen. Ta sní o tom, že se jednoho dne provdá za urozeného pána. Její plány na výhodný snatek však překazí Rhys FitzHugh. Ten jí unese v domění, že je dědičkou Dračího pána, aby svůj omyl napravil musí si Aviril vzítza ženu. Avirilina nenávist se postupně změní v lásku. MAia, která je dědičkou Dračího pána a dcerou jeho manželky Argel se zamiluje do muže, který se jí zjevuje ve snu. Ukáže se, že je to jezerní pán. JEjí otec však pochybuje, o tom jestli svou dceru za Jezerního pána provdá. Jezerní pán měl totiž dvě manželky, ale obě náhle zemřely. Gorawen však Maiu ochránísvými kouzly před černou magií. Když přijede Maia se svým manželem do jeho domu čeká ji ještě jedna překážka. Matka Jezerního pánase nechce svého syna vzát. Připravý Maie těžkou překážku, i tu ale Maia zvládne a už nic nebrání jejich lásce. Nejmladší Junia, kterou má se svou druhou konkubínou Ysbail, se náhodou seznámí se Simonem de Bohunem.Ani jeden neví nic o víc než stoleté rozepři mezi jejich rodinami. Když se chtějí rozloučit zajme Junii i jejího bratra. Merinovi se podaří Junii i Brynna zachránit. Po návratu se Junia provdá za Wiliama le Clarem, kterýje bratrancem lorda Mortimera. Ten je přítelem Rhyse FitzHugha. Později se Wiliam a Junia do sebe zamilují. Brynn se v den svých osmnáctých narozenin oženil s nemanželskou dcerou krále Anglie.

Hodnocení: (hodnotilo 8 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info