Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Cesta zpátky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Cesta zpátky
 
Název díla: Cesta zpátky
Datum vložení: 22.2.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Autor: Erich Maria Remarque
Vydalo:Ikar 2005
Forma: Válečný román (v Ich formě)

Celá kniha je vlastně zamyšlením nad válkou a době po ní. Ve válce si byli všichni vojáci rovni a také díky tomu si skvěle rozuměli a mysleli si, že jejich přátelství je skálopevné. Po ní se ale začíná dbát na postavení člověka a to vede k nenávisti, nepřátelství a častým sporům.

Volné pokračování knihy “Na západní frontě klid“. Příběh vypráví voják Arnošt. Jde o skupinku vojáků, pocházejících z jednoho města, kteří se po skončení 1. světové války vracejí zpět do svých domovů. Doufají, že všechno bude tak, jak si představují, ale doma je čeká hodně velké překvapení. Zjistí, že se hodně za dobu války změnili, nemůžou si kdekoliv vzít to co chtějí. Taky se nedokážou chovat jako ostatní. Nejhorší je zklamání některých vojáků, kteří se celou válku těší domů, ale po návratu zjistí, že je manželky opustily. Hlad je dalším problémem.

Hlavní postavy: Arnošt, Ludvík

Jazykový koutek:
Ach láska - válka, která padá do propasti, aby se ukázalo, jaká je hluboká.
Koho z ráje vyhnali, nemůže se vrátit zpět.
Zvláštní, jak šaty dokážou změnit člověka. A co teprve uniforma.Životopis spisovatele: Erich Maria Remarque
Hodnocení: (hodnotilo 48 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Cesta zpátky Remarque, Erich Maria 217 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info