Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Veverka obecna

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Veverka obecna
 
Titulek: Veverka obecna
Datum vložení: 2.2.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
VEVERKA OBECNÁ

CHARAKTER
Veverka ma hlavu s telem 20-30cm, ocas 14-25cm, hmotnost 200-500g. Dlouhy hunaty ocas a napadne steticky na usich (v zime) jsou obvykle pro hbitou veverku. Brisni strana je vzdy svetla barva. Barevne varianty odpovidaji prostredi, podnebim a klimu, ve kterych veverky ziji. Barvy maji rudohnede, cervenohnede i tmavohnede. Zbarveni neni dano funkci, obcas vedle sebe ziji ruzne zbarveni jedinci.

ROZMNOZOVANI
Veverky se rozmnozuji na jare a na zacatku leta. Maji vetsinou 4-5 mladat do roka max.7. Rodi se hola a slepa. Krizenci se vyzkytuji zridka.

POTRAVA
Veverky se zivi vsim, co dokazi pomoci svych hlodaku zvladnout. Jejich jidelnicek saha od orechu, bukvic, sisek, zaludu a dalsich rostlinych semen az po bobule, ovoce, houby a mala zvirata. Rady vybiraji z hnizd vajicka a mladata. V lesich zpusobuji skody ohlodavanim vyhonku, tyto skody nejsou vyznamne.

VYSKYT
Lesy vseho druhu od nizin az do hor. Ve vetsich zahradach a mestskych parcich se nechaji nakrmit a snadno ochocit. U nas ziji po celem uzemi. Doslo vsak k snizeni stavu, takze jsou veverky zarazeny do kategorie ohrozenych druhu.

Hodnocení: (hodnotilo 148 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info