Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Neuronová Sit a Aplikace v elektronice

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Neuronová Sit a Aplikace v elektronice
 
Titulek: Neuronová Sit a Aplikace v elektronice
Datum vložení: 8.11.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
V aktivní vybavovací fázi se již neupravuji koeficienty. Na vstup sítě se přivedou data a pak se (v matematické umělé reprezentaci) pocit odezva sítě na výstupu. Pokud má síť zpětné vazby, musí se počítat tak dlouho, dokud se signál na výstupu neustali (konverguje). V praxi tomu odpovídá iterativní počítání matic s tím, ze když se na výstupu detekuje po každém kroku již malá změna signálu, tak se prohlásí, že tato síť dala svůj správný výstup (jako odezvu na vstupní data). Muže se stát, že vlivem zpětně vazby dojde k oscilacím. Dokonce muže dojít k tomu, že se signál z výstupu dostane jako aktivující s velkým zesílením do vstupní vrstvy a výstup zahne divergovat k velkým hodnotám (jistě si všichni pamatují diferenciální rovnice a jejich řešeni - zjednodušené harmonické, exponenciální a polynomiální řešeni). Pak se výpočet odezvy sítě na vstupní data nedá spočítat. Je to jako když se zeptáte nerozhodného člověka, jestli si dá rohlík nebo housku. Pokud se toto stane v mozku živého tvora v rámci vice úrovni sítě, dojde k tomu, ze stale se zvyšující amplitudou signálu se začnou vyčerpávat energetické zásoby buněk (glukózy a kyslíku), signál se muže rozsvítit do celé neuronové sítě, kde ji nastartuje dokud v celé síti nedojde stavem (epilepticky záchvat).

Hodnocení: (hodnotilo 54 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info