Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Lev

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Lev
 
Titulek: Lev
Datum vložení: 22.11.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Už od narození, až po dospělého jedince je to velice rozmilé a roztomilé zvířátko, ale postupem času se zněj stává lovec a král zvířat, v případě toho když se narodí jako samec. Když se narodí jako lvice, tak má za úkol, starat se v dospělosti o maladé lvíčky či lvíčice. Lev, může mít lvíčky a lvíčice s každou lvicí v jeho skupině. Lev žije společensky a ve skupině, vždy je jeden vůdce (král), který řídí celý proces ve svém teráriu. Pět lvů, dokáže zkolit, jednoho dospělého nosorožce, když tak učiní, tak jeden běží pro zbytek smečky a de se hodovat. Lva zařazujeme do skupin: obratlovec, masožravec, savec a všežravec.. Jeden lev dokáže zabít antilopu, zebru, a podobný druh zvířat. Lev se vyskytuje v tropickém pásu z důvodů velkého tepla a množství zvířat. Ale je možné, že ho můžeme najít i v subtropickém pásu. U nás, ho můžem vidět pouze v zologické zahradě, není možné aby, tu volně běhal (jako např. v Africe). Nemyslete si, že jen on je ten který zabíjí, lev je také potrava pro některé druhy zvířat. Lvů je dnes už převážně málo, je to také kůli tomu, že pytláci je zabíjejí pro jejich kůži, srst ale i maso. Domorotci se také nezblázní, když nějakého uloví, jsou nadšený a konají večer rytuál. Některé kmeny, lvi uctívají, a někde je to naopak.


Já osobně mám lvi moc ráda a nesouhlasím jako někteří stím, že je zabíjejí. Kdybych viděla lva na vlastí oko, a né jen přes vitrínu, tak se asi rozbrečím a pokloním se velkému pánu zvířat.

Hodnocení: (hodnotilo 128 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info