Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zoologická zahrada

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zoologická zahrada
 
Titulek: Zoologická zahrada
Datum vložení: 23.11.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
ZOO Brno a ZOO Hodonín, jsou jedinými zoologickými zahradami v Jihomoravském Kraji. Rozkládájí se na lesnatých svazích, Mniší hory nad Bystricí na 65,5 ha. Byla založena v roce 1950 a v neděli 30. srpna 1953 byla otevřena pro veřejnost, v roce 2008 má tedy 55. výročí. V poslední době, zde vzniklo mnoho nových expozic na vysoké úrovni - Tygří skály, Tropické království, Beringie - a ZOO Brno tak prodělala obrovskou změnu od poměrně neudržované ZOO v 80. letech. ZOO Brno je začleněna do nejvýznamnějších mezinárodních organizací zoologických zahrad a záchovných programů pro ohrožené druhy. V roce 1967 zde proběhl první umělý odchov šimpanze v ZOO v Československu, v roce 1976 první umělý odchov ledního medvěda v ZOO v Československu a čtvrtý na světě.


1.výlet klubu - Kočičí drápky

Hodnocení: (hodnotilo 10 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info