Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Toulcův dvůr

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Toulcův dvůr
 
Titulek: Toulcův dvůr
Datum vložení: 22.12.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Toulcův dvůr


Historie
První zmínka, o dvoru v Hostivaři, je z 11. června 1362. Tvrz byla po dlouhá léta majetkem sázavského kláštera. Roku 1866, se stala majetkem "obce království Českého". Posledním obyvatelem tohoto statku, byl pan František Toulec, po kterém je dvůr pojmenovaný. Byl to prý velmi moudrý hospodář, laskavý člověk, který nenechal žádného pocestného odejít bez pohoštění.
V 60. letech dvacátého století, dostal dvůr Státní statek Praha. Zřídil tady výrobnu krmných směsí a bývalé stodoly přestavěl na průmyslový objekt.
11. května 1992, určila vláda Toulcův Dvůr pro ekologicko výchovné účely a převedla ho do vlastnictví města Prahy.
Areál Toulcova dvora, je zachovalou památkou. Je evidovaná ve Státním seznamu kulturních památek. Nejstarší objektem je gotický „Špejchar“.



Současnost
Toulcův Dvůr, je ekologické centrum. Založila ho Emilie Strejčková, která již bohužel nežije. Je zde organizace SRAZ, která se stará o zvířata, mateřské centrum MATEŘÍDOUŠKA, kam chodí děti od jednoho roku, učí tu moje babička a Ekologická mateřská škola SEMÍNKO, kde je ředitelka moje máma. Rozvíjí ekologickou výchovu v různých kroužcích. V chovatelském kroužku hrajeme hry o zvířatech, čistíme výběhy a zaháníme zvířata z pastvy. V jiných kroužcích se jezdí na koních aj. Toulcův dvůr, praktikuje staré české tradice v kterých je zahrnut např. Masopust, Velikonoční jarmark, Mikulášský jarmark, Vyhazování mařeny a spoustu dalších. TD neobývají jen lidé, ale i původní česká plemena domácích zvířat.





Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)



 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info