Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Velká Morava

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Velká Morava
 
Titulek: Velká Morava
Datum vložení: 3.1.2010

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Na počátku 9.stol, vznikl na našem území, velký Slovanský stát, Velkomoravská říše. Založil ji kníže Mojmír. Jeho nástupce Rastislav, připojil k sílící říši, další území. Pozval také na Velkou Moravu, dva učené muže Konstantina (Ciril) a Metoděje. Tito slovanští zvěrozvěstové, zde šířili Křesťanství. Konstantin sestavil první slovanské písmo, HLAHOLOCI.
Velkomoravská říše, se stala jednou z nejvýznamějších říší, ve Střední Evropě. Její rozkvět, pokračoval i za vlády Svatopluka. Po jeho smrti, mezi jeho dvěmi syny, začali spory o moc. Říše se oslabila, a v 10.stol., podlehla nájezdům kočovných Maďarů!!!!!

Hodnocení: (hodnotilo 121 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info