Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Multikulturalismus

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Multikulturalismus
 
Titulek: Multikulturalismus
Datum vložení: 21.1.2021

 

squareVClanku:
id='square-ir'

MULTIKULTURALISMUS

Multikulturalismus jako myšlenkový a politický směr, který zastává stanovisko,
že v jednom demokratickém státě nemohou společně žít nejen jednotlivci, ale i skupinou s různou kulturou – je velice řešené téma nejen v dnešní době, ale i v dobách dávno před námi. I přesto, že tohle téma přetrvává, se lidé na světě nemůžou "shodnout".
Podle Jana Kellera multikulturalismus není projev naší velkorysosti a lásky, ale to,
co zbývá, když se ukázalo, že migranti nejsou přínosem. Podle něj by země neměly přijímat migranty. Migranti totiž bývají špatně vzdělaní, a to vede k tomu, že nemůžou najít zaměstnání a jsou bez práce, což vede k tomu, že berou dávka, a tak země přicházejí o peníze.
Další říkají, že země, které přijímají migranty mají tendenci je ,"utlačovat". Třeba když muslimské ženy ztratily mnoho svých práv. Tvrdí, že takové nespravedlnosti vyvolávají teroristické útoky, aby chránili svá práva.
Jiní tvrdí, že multikulturalismus může být pro nás velice obohacující. Více kultur se může navzájem obohatit a leccos si předat. Taky nám může otevřít oči, dívat se na věci s perspektivou a býti více tolerantní a chápavý. Můžou nám rozšířit chuťové buňky nebo třeba s nás udělat lepší a komunikativní společností.
Dle mého názoru multikulturalismu/migrace není vůbec špatný/á, pokud nepřijde
ve velkém množství hned najednou – bavíme se tady o vážně velkém množství. Multikulturalismus může být krásným způsobem prospěšný, ale i velmi škodlivý. Na tohle téma je velmi těžké si utvořit pouze jeden názor. Vždy to bude jedna půlka pro a druhá proti.


Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info