Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Paříž

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Paříž
 
Titulek: Paříž
Datum vložení: 22.3.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Paříž

Paříž (francouzky Paris) patří mezi nejznámější světová velkoměsta. Představuje politické, vědecké a kulturní centrum Francie, její aglomaraci se se soustředuje i řada velkých průmyslových podniků.Odedávna přitahovala pozonost malířů, básníků,spisovatelů,a především romantiků. Metropole mody, elegance a luxusu si i nadále pěstuje pověst klenotu na řece Seině. Budova Invalidovny nechal postavit král Ludvíl XIV. Pro vojáky,kteří během válečných tažení utrpěli vážná zranění s trvalými následky.Dnes jsou zde sbírky ojenského muzea a také sem byly uloženy ostatky Napoleona Bonaparte. Při tavbě Eiffelovy věže byla použita nová technická řešení a odvážná konstrukce se stala na více než 30 letnejvýšší stavbou světa.
Založení města: První osadníci připluli do míst dnešní francouzké metropole v rybářských člunech. Jednalo se o keltský kmen Parisiů. Západněod Paříže se rozkládá velkolepý královský zámek Vesailles. Neopakovatelnou atmosféru místaumočnují pečlivě udržované parky s působivými fontánami.

Hodnocení: (hodnotilo 291 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info