Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vesmír

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Vesmír
 
Titulek: Vesmír
Datum vložení: 21.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vesmír tvoří galaxie, hvězdy, planety, měsíc a další tělesa, rozptýlená v nepředstavitelně velikém prostoru.Galaxie je shluk milionů hvězd.Naše galaxie má tvar spirály a jmenuje se Mléčná dráha.
Za jasných nocí můžeme vidět tisíc hvězd, které vypadají jako mrkající světélka.Dobře viditelný bývá Měsíc, občas můžeme spatřit i pět plane naší sluneční soustavy:Merkur, Venuše, Mars, Jupiter a Saturn.Planety neblikají, ale podobají se malým světelným diskům.Země je od Slunce vzdálena 149 milionů kilometrů, je tedy třetí nejbližší planetou Slunce.
Lidé se odpradávna zajímali o věci, které viděli na obloze.Avžak teprve nedávno vědci vyvinuli tak vyspělou techniku, že bylo možné vyslat do vesmíru člověka.
Planety:Merkur, venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a Pluto.Hodnocení: (hodnotilo 587 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info