Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Chyjice

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Chyjice
 
Titulek: Chyjice
Datum vložení: 18.10.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Obec Chyjice se nachází v okrese Jičín, kraj Královéhradecký. Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 145 obyvatel. Chyjice jsou protáhlá obec v mělkém údolí s pěknými stráněmi. Její páteří je silnice, která dává obci spolu s vodním tokem (Mrlinou) a stráněmi zmíněný tvar. Ten způsobuje, že vesnice nemá žádnou ústřední náves. Chyjice jsou bohaté zelení. Množství kvalitních stromů, solitárně i jako porost umístěných v terénu, vytváří zdravé prostředí. Jsou zde mohutné lípy, jasany, smrky a jiné. Také keřovitých porostů je zde velké množství, zejména kolem říčky Mrliny. Rozloha katastrálního území je o něco vetší nežli 500 hektarů. Vzhledem k rozloze je poměr počtu obyvatel (121) k počtu hektarů málo příznivý. Obec by mohla a měla být osídlena mnohem více. Neexistující náves má nahradit určitý malý, ne zcela hotový areál tvořený hřištěm, víceúčelovou vodní (požární) nádrží, kde byl v létě 1999 zřízen přístřešek pro osvěžení návštevníků. Ten byl na jaře roku 2000 přebudován jako sídlo Obecního úřadu.

Hodnocení: (hodnotilo 12 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info