Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

HYDROSFÉRA

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > HYDROSFÉRA
 
Titulek: HYDROSFÉRA
Datum vložení: 27.1.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Více než dvě třetiny naší planety pokrývá voda. Oceány a moře zaujímají 71 % zemského povrchu a ovlivňují podnebí, zásobují nás potravou a energií a cennými nerosty a jsou domovem fascinujícího množství rostlin a živočichů. Oceány a moře se zrodily před milióny let, když se původně roztavená Země ochladila. Při sopečných erupcích unikala z nitra zeměkoule vodní pára, srážela se a padala na její povrch v podobě deště. Vyplnila rozsáhlé prohlubně či bazény obklopující skalnaté pevninské mysy. Ty se postupně od sebe vzdalovaly a vytvořily kontinenty a oceány, jak existují dodnes. Na souši se objevily řeky, které cestou do moře rozpouštěly minerály v horninách, takže voda v oceánech a mořích dostala slanou příchuť.Téměř všechny zásoby vody na Zemi jsou v oceánech a mořích. pouhá 2 % tvoří sladká voda na pevninách.

Hodnocení: (hodnotilo 198 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info